Relæer, kontaktorer og tilbehør - knakkegaard

Gå til indhold

Hoved menu:

Relæer, kontaktorer og tilbehør

Ting til salg > Elektronik

Print Relæ 24 Volt DC
Siemens V23037-A2005-A101,
Relæ for printmontage,
Spole 24 Volt DC, 2 x skiftekontakt
Kontakt sæt, 250 Volt AC/ 5 Amp.
Relæerne er nye og ligger i original emballage,
prisen er for en pakke med 20 stk.
ID.nr. 105918
Pris. 200,00 Kr.


Relæ 24 Volt AC
Relæ Schrack PT370R24,
3 x skiftekontaktsæt, med testknap,
250 Volt / 12 Amp.
der medfølger sokkel for dinskinne montering,
( kan også monteres med 2 bolte )
prisen er for 1 stk. relæ med sokkel,
2 stk haves

ID.nr. 156793-1
ID.nr. 156793-2
Pris. 50,00 Kr. Pr. stk.

Relæ 230 Volt AC
Relæ Schrack PT370T30,
3 x skiftekontaktsæt, med testknap,
250 Volt / 10 Amp.
der medfølger sokkel for dinskinne montering,
( kan også monteres med 2 bolte )

ID.nr. 156795
Pris. 50,00 Kr.

Relæ 24 Volt DC
Relæ Schrack PT370L24,
3 x skiftekontaktsæt, med testknap,
250 Volt / 10 Amp. AC
der medfølger sokkel for dinskinne montering,
( kan også monteres med 2 bolte )
prisen er for 1 stk. relæ med sokkel,
3 stk haves.

ID.nr. 156796-1
ID.nr. 156796-2
ID.nr. 156796-3
Pris. 50,00 Kr.





Relæ 24 Volt DC

Relæ FEME, RM1A0040024DC,
4 x skiftekontaktsæt, med testknap,
der medfølger sokkel for dinskinne montering,
( kan også monteres med 2 bolte )
prisen er for 1 stk. relæ med sokkel,
8 stk. haves

ID.nr. 83548-1
ID.nr. 83548-2
ID.nr. 83548-3
ID.nr. 83548-4
ID.nr. 83548-5
ID.nr. 83548-6
ID.nr. 83548-7
ID.nr. 83548-8
Pris. 50,00 Kr.

Relæ 24 Volt DC
idec, RH1B-L, 1 pol. skiftekontaktsæt
10 Amp. 240 Volt.
Trækspole 24 Volt DC,
16 stk. til salg.

ID.nr. 156553-X

Pris. 20,00 Kr. pr. stk.


Relæ 24 Volt DC
Izumi, RH1B-U, 1 pol. skiftekontaktsæt
10 Amp. 240 Volt. Trækspole
24 Volt DC,
2 stk til salg.

ID.nr. 156910-1
ID.nr. 156910-2
Pris. 20,00 Kr. pr. stk.  

Relæ 24 Volt AC
idec, RH1B-L, 1 pol. skiftekontaktsæt
10 Amp. 240 Volt.
Trækspole 24 Volt AC,
7 stk. til salg

ID.nr. 156554-X
Pris. 20,00 Kr. pr. stk.




Relæsokkel
Relæsokkel for 1 pol. skifterelæ
Bl.a. for Idec relæ RH1B
Flere haves.

ID.nr. 156496-X
Pris. 20,00 Kr. pr. stk.





Relæ 24 Volt DC
idec, RH2B-UL, 2 pol. skiftekontaktsæt
10 Amp. 240 Volt.
Trækspole 24 Volt DC,
2 stk. til salg.

ID.nr. 156546-1
ID.nr. 156546-2
ID.nr. 156546-3
ID.nr. 156546-4
ID.nr. 156546-5
Pris. 30,00 Kr. pr. stk.

Relæ 24 Volt AC
idec, RH2B-UL, 2 pol. skiftekontaktsæt
10 Amp. 240 Volt.
Trækspole 24 Volt AC,
6 stk. til salg.

ID.nr. 156545-1
ID.nr. 156545-2
ID.nr. 156545-3
ID.nr. 156545-4
ID.nr. 156545-5
ID.nr. 156545-6
Pris. 30,00 Kr. pr. stk.

Relæ 240 Volt AC
idec, RH2B-UL, 2 pol. skiftekontaktsæt
10 Amp. 240 Volt.
Trækspole 240 Volt AC,
3 stk. til salg.

ID.nr. 156544-1
ID.nr. 156544-2
ID.nr. 156544-3
Pris. 30,00 Kr. pr. stk.

Relæ 240 Volt AC
idec, RH2B-U, 2 pol. skiftekontaktsæt
10 Amp. 240 Volt.
Trækspole 220 Volt AC,

ID.nr. 156912
Pris. 30,00 Kr.

Relæsokkel
Relæsokkel for 2 pol. skifterelæ
Bl.a. for Idec relæ RH2B
Flere Haves

ID.nr. 156497-X
Pris. 30,00 Kr. pr. stk.

Relæ 24 Volt DC
idec, RY4S-U, 4 pol. skiftekontaktsæt
3 Amp. 240 Volt.
Trækspole 24 Volt DC,
2 stk. til salg.

ID.nr. 156548-1
ID.nr. 156548-2
Pris. 30,00 Kr. pr. stk.

Relæ 24 Volt AC
idec, RY4S-U, 4 pol. skiftekontaktsæt
3 Amp. 240 Volt.
Trækspole 24 Volt AC,
2 stk. til salg.

ID.nr. 156547-1
ID.nr. 156547-2
Pris. 30,00 Kr. pr. stk.

Relæ 24 Volt DC
idec, RY4S-UL, 4 pol. skiftekontaktsæt
5 Amp. 240 Volt.
Trækspole 24 Volt DC,
4 stk. til salg.

ID.nr. 156549-1
ID.nr. 156549-2
ID.nr. 156549-3
ID.nr. 156549-4
Pris. 40,00 Kr. pr. stk.

Relæ 24 Volt AC
idec, RY4S-UL, 4 pol. skiftekontaktsæt
5 Amp. 240 Volt.
Trækspole 24 Volt AC,
4 stk. til salg.

ID.nr. 156550-1
ID.nr. 156550-2
ID.nr. 156550-3
ID.nr. 156550-4
Pris. 40,00 Kr. pr. stk.

Relæ 220 Volt AC
idec, RY4S-UL, 4 pol. skiftekontaktsæt
5 Amp. 240 Volt.
Trækspole 220 Volt AC,

ID.nr. 156914
Pris. 40,00 Kr.

Relæsokkel
Relæsokkel for 4 pol. skifterelæ
Bl.a. for Idec relæ RY4S
Flere Haves

ID.nr. 156498-X
Pris. 40,00 Kr. pr. stk.

Relæ 24 Volt DC
Omron, MK3PN-5-I, 3 pol. skiftekontaktsæt
7 Amp. 250 Volt.
Trækspole 24 Volt DC,
Beregnet til 11 pol. sokkel.
Flere stk. haves.

ID.nr. 156581-X
Pris. 40,00 Kr. pr. stk.

Relæ 24 Volt DC
Izumi, RR3PA, 3 pol. skiftekontaktsæt
7,5 Amp. 220 Volt.
Trækspole 24 Volt DC,
Beregnet til 11 pol. sokkel

ID.nr. 156779
Pris. 30,00 Kr.



Relæ 24 Volt AC
Releco, MR-C
OEM-Automatic, C3-A30, 3 pol. skiftekontaktsæt
10 Amp. 300 Volt. AC, max 1500 VA
Trækspole 24 Volt AC
Beregnet til 11 pol. sokkel.
Flere stk. haves

ID.nr. 156582-X
Pris. 40,00 Kr. pr. stk.

Relæ 24 Volt AC
idec, RR3PA-UL, 3 pol. skiftekontaktsæt
10 Amp. 240 Volt.
Trækspole 24 Volt AC,
Beregnet til 11 pol. sokkel.
3 stk til salg.

ID.nr. 156577-3
ID.nr. 156577-4
ID.nr. 156577-5
Pris. 40,00 Kr. pr. stk.

Relæ 24 Volt AC
idec, RR3PA-U, 3 pol. skiftekontaktsæt
7,5 Amp. 220 Volt.
Trækspole 24 Volt AC,
Beregnet til 11 pol. sokkel.
2 stk til salg.

ID.nr. 156578-1
ID.nr. 156578-2
Pris. 30,00 Kr. pr. stk.

Relæ 220 Volt AC
idec, RR3PA-UL, 3 pol. skiftekontaktsæt
10 Amp. 240 Volt.
Trækspole 220 Volt AC,
Beregnet til 11 pol. sokkel.
2 stk til salg.

ID.nr. 156579-1
ID.nr. 156579-2
Pris. 40,00 Kr. pr. stk.

Relæ 220 Volt AC
idec, RR3PA, 3 pol. skiftekontaktsæt
7,5 Amp. 220 Volt.
Trækspole 220 Volt AC,
Beregnet til 11 pol. sokkel.

ID.nr. 156580
Pris. 30,00 Kr.

Relæsokkel
11-pol relæsokkel,
Electromatic S411
Flere Haves.

ID.nr. 156517-X
Pris. 20,00 Kr. pr. stk.

Relæsokkel
11-pol relæsokkel,
Schrack MT 78740
Flere Haves.

ID.nr. 156518-X
Pris. 30,00 Kr. pr. stk.


Kontaktor 24 Volt AC
Danfoss Type CI 12 kontaktor, 12 Amp.
Monteret med holdekontakt, Type CB-NO
spolespænding 24 VAC,
2 stk. til salg.

ID.nr. 95926-1
ID.nr. 95926-2
Pris. 100,00 Kr. pr. stk.

Relæ 230 Volt AC
Eltako S12-200
Relæ for Dinskinne montage
2 pol. 250 Volt / 16 Amp. AC
Trækspole 230 Volt AC.
Relæet er nyt

ID.nr. 157598
Pris. 100,00 Kr.

Relæ 24 Volt DC
Eltako S12-200
Relæ for Dinskinne montage
2 pol. 250 Volt / 16 Amp. AC
Trækspole 24 Volt DC.
Relæet er nyt, 3 stk. haves. Prisen er pr. stk.

ID.nr. 157599-1
ID.nr. 157599-2
ID.nr. 157599-3
Pris. 100,00 Kr. Pr.stk.

Relæ 230 Volt AC
Eaton z-R230/SS
Relæ for Dinskinne montage
2 pol. 250 Volt / 20 Amp. AC
Trækspole 230 Volt AC.
Relæet er nyt. 5 stk. haves. Prisen er pr. stk.

ID.nr. 157601-2
ID.nr. 157601-3
ID.nr. 157601-5
Pris. 100,00 Kr. Pr. stk.  

Kip-Relæ 230 Volt AC
Finder, Kip-relæ, 20.22.8.230.0000
2 pol. 230 Volt, 16 Amp. AC
Trækspole 230 Volt AC
Beregnet til Dinskinne montage
Relæet er myt. 2 stk. haves. Prisen er pr stk.

ID.nr. 157603-1
ID.nr. 157603-2
Pris. 150,00 Kr. Pr. stk.  

Kip-Relæ 230 Volt AC
Siemens Kip-relæ 5TT5 531,
1 pol. 230 Volt, 16 Amp. AC
Trækspole 230 Volt AC
Beregnet til Dinskinne montage
Relæet er nyt. 2 stk. haves.Prisen er pr stk.

ID.nr. 157602-1
ID.nr. 157602-2
Pris. 150,00 Kr. Pr. stk.  

Kip-Relæ 230 Volt AC
Schupa, Kip-relæ, NFS 002.230.16
2 pol. 250 Volt, 16 Amp. AC
Trækspole 230 Volt AC
Beregnet til Dinskinne montage
Relæet er nyt. 2 stk. haves. Prisen er pr stk.

ID.nr. 157604-1
ID.nr. 157604-2
Pris. 150,00 Kr. Pr. stk.  

Kip-Relæ 230 Volt AC
Eaton, Kip-relæ, z-S230/s
1 pol. 250 Volt, 16 Amp. AC
Trækspole 230 Volt AC
Beregnet til Dinskinne montage
Relæet er nyt
ID.nr. 157605
Pris. 150,00 Kr.

 
 
Tilbage til indhold | Retur til hoved menu